Retas gamtos reiškinys Juodkalnijoje, neturintis jokio logiško paaiškinimo

3021
Patinka? Duok Like!

Juodkalnijos Dinošos kaimas yra netoli sostinės Podgoricos. Gyvenvietė mažai žinoma turistams, kurie lanko šią nedidelę šalį Adrijos jūros pakrantėje. Juk jūros čia nėra. Bet Dinoša irgi turi kuo didžiuotis ir vilioti turistus. Tiesa, jiems reikia čia atvažiuoti iškart po smarkaus lietaus.

Nedideliame kaimelyje šalies pietryčiuose yra nepaprastas medis. Tai senas šilkmedis, kuris auga čia daugiau nei šimtmetį. Vietiniai gyventojai vadina jį gyvu fontanu arba medžiu-fontanu.

Esmė tame, kad pastarąjį ketvirtį amžiaus kaskart po liūties iš šilkmedžio kamieno tuštumų srūva vandens srovės beveik 150 cm aukštyje.

Gali pasirodyti, kad medžio viduje yra vandentiekio vamzdis, kuris ir suteikia šį vandens srautą. Bet nieko  panašaus šilkmedyje, žinoma, nėra.

Esmė tame, kad lietaus vanduo užtvindo požeminius šaltinius. Papildomas spaudimas pakelia vandenį kamieno viduje. Jo vidus seniai supuvo. Todėl požeminis šaltinis be jokių kliūčių veržiasi aukštyn.

„Jokios legendos apie medžio-fontano atsiradimą mes nesugalvojome.

Mums tiesiog patinka žiūrėti į šį gamtos reiškinį“, – pasakoja Emiras Chakramajus, vienas iš vietinių gyventojų.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353