Pastebėkite aplinkinių privalumus!

345
Patinka? Duok Like!

Kartą mokytoja paprašė aklo mokinio padėti jai pagauti klasėje pelę, paaiškinusi, kad nematančių žmonių klausa išsivysčiusi geriau. Tas įvykis apvertė aklojo berniuko sąmonę. Tai motyvavo jį dar geriau vystyti savo klausą, mokantis muzikos. Ir greitai visas pasaulis sužinojo apie Styvą Vonderį.

Senasis Froidas kalbėjo apie du pagrindinius žmogaus siekius: sekso alkį ir potraukį didybei.

Zelandas išskiria tik 1 svarbiausią motyvą – norą pajusti savo reikšmingumą! Iš čia kyla mūsų noras keisti automobilius ir butus, o turtuoliams – statyti ligonines ir bibliotekas.

Savo laiku Kolumbas liepdavo save vadinti Vandenyno Karaliumi ir Indijos Vice-admirolu, Džordžas Vašingtonas atsiliepdavo tik į „Jūsų didenybe – Pone Prezidente“, Viktoras Hugo norėjo, kad jo garbei būtų pervadintas Paryžius.

Taigi įsivaizduokite, jei atsižvelgsite į žmogaus poreikį pasididinti savo reikšmingumą, kaip lengva įtakoti to rezultatus!

Milijonierius Endriu Karnegis sakė:

„Savo sugebėjimą įteigti aplinkiniams entuziazmą aš laikau savo didžiausiu pasiekimu ir vertingiausiu savo bruožu. Mano vertingiausia savybė – tai mokėjimas išvystyti viską, ką žmogus turi geriausio, skatinant jį ir pripažįstant jo savigarbą. Niekas taip nežudo savigarbos, kaip aukščiau stovinčiųjų kritika. Aš niekada nekritikuoju, o skatinu darbe, aš nuoširdus ir negailiu pagyrimų. Pritarimo ir pripažinimo aplinkoje rezultatai visada aukštesni.“

Toks valdymo būdas Endriui Karnegi padėjo tapti multimilijonieriumi. Net iš Anapilio jis skatino darbuotojus. Dar gyvas būdamas jis parašė savo antkapio epitafiją: „Čia ilsisi žmogus, sugebėjęs surinkti žmones, kurie protingesni už jį patį“.

Vienas iš vertingiausių bruožų – sugebėjimas matyti žmonių privalumus. Tačiau būtent į tai dažniausiai nekreipiama dėmesio: mes pamirštame pagirti sūnų ar dukrą, kai jie iškepa pirmą pyragą ar padaro inkilą.

O juk tėvų pritarimas ir pripažinimas – neįkainojamas!

Didžioji dali šeimų išsiskiria būtent dėl dėkingumo, įvertinimo žodžių ir meilės stokos.

O ir kasdienybėje mes retai padėkojame kurjeriui už lauku pristatytą siuntą, o restorano šeui už skanų steiką.

Pataikavimas – melagingas ir netikras, jis naudojamas, siekiant asmeninių tikslų, o Nuoširdus žavėjimasis įsimins ilgiems metams.

Ralfas Emersonas rašė: „Bet kuris žmogus mano kelyje kažkuo viršesnis už mane. Ir aš visada galiu kažko iš jo pasimokyti!“

Bonusas

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353