Niujorko fotografas 9 metus fotografavo žmones, einančius į darbą, ir šie kadrai atveria akis į daug ką

2606
Patinka? Duok Like!

Fotografas Peter Funch darė nuotraukas tuo pačiu metu toje pačioje vietoje 9 metų bėgyje. Po to jis pastebėjo, kad į kadrą patenka vieni ir tie patys žmonės, ir kad jie atrodo lygiai taip pat, kaip ankstesnėse nuotraukose. Taip gimė fotoprojektas „42-osios ir Vanderbilto aveniu Kampas“. Mes norime pasidalyti su jumis šia nuotraukų serija, kuri mums paliko lengvą deja vu pojūtį.

Šios foto buvo padarytos Niujorke 2007-2016 metais tarp 8:30 ir 9:30. Redaguodamas kasdienes nuotraukas, fotografas pastebėjo, kaip reguliariai patekę į kadrą žmonės atlieka tuos pačius veiksmus daugelio metų bėgyje.

Gatvės fotografija nenuspėjama ir pilna siurprizų. Vargu ar mes suvokiame, kad diena po dienos ir metai po metų mes darome tuos pačius dalykus, valgome tą patį maistą, geriame kavą toje pačioje parduotuvėlėje, nešiojame tą pačią šukuoseną ir net tokių pačių spalvų drabužius.

Kas tie žmonės? Jie liūdi? Jie laimingi? O šiaip tai vienodai, jie atsitiktiniai praeiviai triukšmingoje gatvėje, tokie pat, kaip ir mes visi.

Tiesiog paprasti žmonės, einantys įprastais rytiniais reikalais, skubantys į darbą, nusiteikę savo darbo dienai. Kasdien jie atrodo taip pat. Tai šabloniškumas ar ištikimybė tradicijoms? Kiekvienas  renkasi pats.

Galima pagalvoti, kad skirtumas tarp šių kadrų yra pora minučių. Visiškai ne. O jūsų garderobe daug vieno tipo drabužių?

Fotografas pažymėjo, kad pas daugelį žmonių ta pati veido išraiška rytais. Ir tie patys akiniai, vienodai styrantys iš kišenės.

Turbūt fotografas peržiūrėjo tūkstančius nuotraukų, kad rastų tokias panašias viena į kitą.

Mes galime net pažaisti nedidelį žaidimą. Kaip manote, kas tas vyras ir kuo jis užsiima?

O ši gražuolė mergina – studentė? Ar mokytoja? Kuo ji bebūtų, ji visada laiminga.

Galų gale, garderobas – kiekvieno asmeninis reikalas. Atminkite, kad vienas didingiausių žmonijos protų Stivas Džobsas nešiojo vieną ir tą patį juodą golfą, džinsus ir kedus metų metais, ir tai nesutrukdė jam būti tuo, kuo jis yra. Mes nepažįstame šių žmonių ir gali būti, kad kažkuris jų kaip ir Stivas, nenori švaistyti smulkmenoms.

Ką jūs manote apie šį fotoprojektą? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353