Negatyvas užkrečiamas: apsupkite save žmonėmis, kurie teikia maksimalią naudą

3259
Patinka? Duok Like!

Psichologinis nusiteikimas užkrečiamas, ypač ilgai bendraujant. Esmė tame, kad smegenyse yra taip vadinami veidrodiniai neuronai, atsakingi už empatiją ir leidžiantys mums pastatyti save į kito žmogaus vietą. Ir nors pati ši savybė naudinga, ji turi ir neigiamą pusę: juk mes perimame ne tik gera, bet ir bloga.

Negatyvas gimdo negatyvą

Nors mes ne visada sau tai pripažįstame, Indianos valstijos universiteto tyrimas atskleidė, kad svetimos nuomonės įtakoja mus ir mūsų elgesį. Tarp kitko, psichologai pastebėjo, kad negatyvios nuomonės turi didelį svorį ir įtakoja stipriau, nei pozityvios.

Eksperimento eigoje dalyviai vertino įvairius produktus. Po to jie dalijosi savo atsiliepimais ( tiek teigiamais, tiek neigiamais) su kitais. Mokslininkai nustatė,kad  neigiami atsiliepimai įtakojo kitų požiūrį į produktą: jei jis iš pradžių buvo blogas, tai tapdavo dar blogesniu, o jei buvo geras, tai dažnai keisdavosi į blogą.

Dar daugiau, kai dalyviai asmeniškai bendravo su tais, kurie davė neigiamą atsiliepimą, jie dar labiau įtvirtindavo neigiamą požiūrį. Išvada vienareikšmė: negatyvas gimdo negatyvą.

Liūdesys plinta kaip virusas

Psichologai iš Harvardo universiteto ištyrė ryšį tarp emocinės būklės ir tarpusavio santykių. Jie analizavo ne spontaniškus emocijų pliūpsnius, kuriuos mes jaučiame, dalindamiesi savo jausmais su kitais žmonėmis, o mūsų emocinės būklės įtaką mūsų artimųjų psichikai.

Jie nustatė, kad emocijų paplitimas vyksta labai panašiai kaip virusinės infekcijos, be to, liūdesys persiduoda greičiau, nei džiaugsmas. Kitaip tariant, džiugus draugas pakelia mūsų džiaugsmą 11%, tuomet kai nelaimingas sustiprina mūsų nelaimę dvigubai.

Psichologai palygino negatyvias emocijas su gripu: kuo daugiau pas mus užsikrėtusių draugų, tuo didesnė tikimybė susirgti.

Apsupkite save pozityviais žmonėmis

Norite jūs to ar ne, aplinkinių žmonių nuotaika persiduoda jums ir įtakoja jūsų elgesį. Štai kodėl taip svarbu neprisileisti negatyvių žmonių per arti.

Pastovus kontaktas su negatyvu atneš liūdnus vaisius, todėl jūs turite apsupti save žmonėmis, kurie jus veikia pozityviai. Žinoma, ir jūs patys turite užkrėsti kitus tik pozityvu.

Susidūrę su negatyvu, stenkitės atsakyti pozityviai. Taip, pozityvios emocijos ne tokios užkrečiamos, bet tai geriausia, kas mes galime padaryti žmogui, kurio nuotaika bloga!

O jūs atkreipėte dėmesį į šį fenomeną?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353