Kodėl mes užsiklojame antklode net per pačius karščius

409
Patinka? Duok Like!

Iš esmės yra kelios priežastys, kurios gali paaiškinti neįtikėtiną trauką susisupti į pledą ar net ploną paklodę naktį, kai įkaista net termometras. Ir nenustebkite, jos daugiau psichologinės, nei fiziologinės.

Kūno temperatūros reguliavimui

Visgi žmonės – šiltakraujai padarai. Būtent termoreguliacija leidžia mums išlikti šiltiems. Tačiau kai ateina gilaus miego fazė, dingsta kontrolė, o tai reiškia, kad mes mašinaliai įsisupame į antklodę, kad nesušaltume. Neturi reikšmės, pas mus kambaryje šalta ar karšta, antklodė palaiko mūsų kūno temperatūrą. Jei temperatūra bute per žema ar per aukšta, organizmui teks dirbti sustiprintu režimu, o tai reiškia, mes paprasčiausiai neišsimiegosime.

Tai rutina

Kiekvieną vakarą mama užklodavo mus antklode prieš miegą. Tai jau tapo tokiu įpročiu nuo vaikystės, kad mes net neįsivaizduojame, kad gali būti kitaip. Todėl, jei mums atrodo, kad užmigti nepavyksta, kartais pakanka tik susisupti į antklodę.

Suteikia saugumo jausmą

Nemiga provokuoja serotonino lygio sumažėjimą. O šis hormonas padeda mums gerai jaustis ir suteikia saugumo jausmą. O antklodė suteikia galimybę užmigti, o tai reiškia, ir atstatyti serotonino lygį.

Pašalina baimes

Daugelis nuo vaikystės ir dabar turi tamsos baimę. O nuo baimės galima pasislėpti. Pavyzdžiui, po antklode.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353