Mozė Mendelsonas, įžymaus vokiečių kompozitoriaus senelis, buvo toli gražu ne gražuolis. Negana to, kad jis buvo mažo ūgio, jis dar turėjo ir groteskišką kuprą. Kartą jis atvyko į svečius pas vieną Hamburgo pirklį, turėjusį žavingą dukterį vardu Frumtje. Mozė beviltiškai įsimylėjo merginą, bet jo išvaizda kėlė Frumtjė pasišlykštėjimą. Kai atėjo laikas išvykti, Mozė įsidrąsino ir užlipo laiptais į jos kambarį, kad dar kartą galėtų pasikalbėti su mylimąja. Ji buvo nuostabi, lyg angelas, bet užsispyrusiai nenorėjo į jį žiūrėti, o tai teikė jam skausmą. Po keleto nesėkmingų bandymų užmegzti pokalbį, Mozė paklausė:

– Sakykite, ar jūs tikite, kad sutuoktuvės vyksta danguje?

– Taip, atsakė ji, kaip ir anksčiau žiūrėdama į grindis. – O jūs?

– Aš taip pat tikiu, – atsakė jis. – žinote, kiekvieną kartą, kai pasaulį išvysta berniukas, Viešpats danguje jam paskelbia, kokią merginą jam vėliau reiks vesti. Kai aš gimiau, man irgi parodė mano būsimąją nuotaką, bet Viešpats pridūrė: „Tavo žmona bus kuprota“. Ir čia aš surikau“ „O ne, Viešpatie, moteris su kupra – tai tokia tragedija! Meldžiu tavęs, Viešpatie, atiduok man tą kuprą, o ji tebūnie gražuolė!“

Čia Frumtje pirmą kartą pakėlė į jį akis ir kažkur jos sielos gelmėse sukrutėjo blausus prisiminimas. Ji ištiesė Mendelsonui ranką, o vėliau tapo jo mylinčia ir atsidavusia žmona.

Dž. Kenfildas, M.V.Hansenas „Vištienos buljonas sielai“

Bonusas


Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos.
Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą.
Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.