Juodieji deimantiniai obuoliai parduodami po 20 dolerių už vieną, bet niekas nenori jų auginti

2265
Patinka? Duok Like!

Jūs turbūt pastebėjote, kad ne visi obuoliai raudoni. Būna geltonų, rausvų ar žalių veislių. Raudoni obuoliai gauna savo spalvą nuo antocianų. Tai pigmentai ar natūralūs dažikliai, kurie vystosi obuolio augimo metu.

Bet ar jūs žinote, kad rinkoje pasirodė nauja obuolių rūšis, kuri neseniai pasiekė populiarumo piką? Kaip ir kiti obuoliai, jie turtingi mineralų ir mikroelementų, bet žymiai traškesni ir skanesni.

Obuoliai „Juodieji deimantai“ – tai Chua Niu obuolių veislė. Ji yra iš Naujosios Zelandijos, po to atvežta į Kiniją, kur buvo pasodinta Njingči, Tibete, kur toliau vystėsi  ypatingos terpės ir vietinių fermerių skiepijimo technologijų dėka.

 

Obuoliai „juodieji deimantai“ violetiniai, blizgantys ir turi malonią tekstūrą. Iš išorės obuoliai gražūs lyg briliantai. Štai kaip jie gavo savo vardą. Įspūdinga, kad šiai veislei nereikia apvaisinimo ir ji yra atspari šalčiui, turi natūralią apsaugą nuo parazitų ir vabzdžių.

Tačiau jie laikomi retais, kadangi auga aukštikalnėse, 3500 m virš jūros lygio aukštyje. Jiems reikia didelio kiekio saulės šviesos ir ultravioleto poveikio. Šios unikalios geografinės ypatybės daro vieną obelų sodą Njinči idealia gamtine terpe auginti šią obuolių veislę.

Nuo 2011 m fermeriai puoselėja apie 50 ha ploto vaisių sodą. 2012 m jie pasodino obelis, o sekančių 3 metų bėgyje jie uoliai dirbo prie jų auginimo. Obuoliai „juodieji deimantai“ kasmet patenka į rinką spalio pabaigoje ir pardavinėjami apie 2 mėnesius.

Be to, tik 30% subrendusių obuolių atitinka griežtiems spalvų atitikimo standartams. To pasekoje bendras juodų obuolių pardavimo kiekis išskirtinai žemas.

Dėl savo išskirtinumo ir didelės kainos jie nėra pirmas pasirinkimas vartojimui plačiojoje publikoje. Fermeriai tai žino, todėl teikia pirmenybę kitų vaisių, kurie turi didesnę paklausą, auginimui.

Dėl organinio juodųjų obuolių auginimo kinų gamintojai nusprendė paversti juoduosius obuolius ekskliuzyvine preke. Pagrinde jie parduodami dovanų pakuotėse po 6 ar 8 obuolius. O klientai, pageidaujantys juos įsigyti, turi atlikti užsakymą iš anksto.

O jums norėtųsi paragauti „juodojo deimanto“?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353