Ji mokėjo 16 kalbų. Štai jos 10 taisyklių tiems, kas nori išmokti naują

11401
Patinka? Duok Like!

Kato Lomb – iškili moteris, chemikė pagal išsilavinimą ir poliglotė pagal pašaukimą. Dirbo sinchronine vertėja, laisvai kalbėjo 8 kalbomis, o bendrai – suprato ir dirbo su 16.

Kalbas Lomb studijavo dar tais laikais, kai nebuvo nei specializuotų kursų, nei galimybės pabendrauti per Skype.

Daugumą kalbų Lomb įsisavino savarankiškai. Tuo tikslu ji naudojo vadovėlius ir grožinę literatūrą ta kalba, kurios mokėsi.

Pageidaujantiems įsisavinti užsienio kalbą Lomb pataria pilnai panirti į ją. Jos žodžiais, studijuoti gramatiką, skaityti originalius tekstus, mokytis pastovių žodžių derinių reikia paraleliai.

Štai dar 10 paprastų, bet labai efektyvių Kato Lomb kalbų mokymosi taisyklių:

 • Užsiimkite kalba kasdien. Skirkite skaitymui ar naujų frazių kartojimui bent 10-15 min. Geriausiai nauja informacija įsisavinama ryte.
 • Kad neprarastumėte intereso kalbos studijavimui, jūsų užsiėmimai turi būti įdomūs.
 • Šiai taisyklei suplanuokite savo veiklą: pavyzdžiui, iš pradžių truputis gramatikos, paskui skaitymas, neilga pertrauka ir naujų frazių mokymasis.
 • Mokykitės naujų frazių neatitrūkstant nuo konteksto. Įsiminkite žodžių derinius, o ne atskirus žodžius: pavyzdžiui, išsireiškimas „strong wind“. Kai jūs prisiminsite žodį wind, jums iškart į galvą ateis strong.
 • Mokykitės ištisų frazių ir naudokite jas kalboje kaip įmanoma dažniau.
 • Stenkitės mintyse versti viską, ką pamatysite ar išgirsite – šaukinius, dialogus, laikraščių straipsnių antraštes. Tai padės treniruoti smegenis ir gerinti atmintį.
 • Mokykitės nedidelius tekstus ir dialogus. Bet iš pradžių įsitikinkite, kad juose nėra jokių klaidų – nei stilistinių, nei gramatinių.
 • Jums patiko frazė ar idioma? Užsirašykite ir įsiminkite ją pirmu asmeniu. Pavyzdžiui: „I am only pulling your leg“ (Aš tiesiog tave erzinu).
 • Ėmėtės studijuoti užsienio kalbą? Tada šturmuokite tvirtovę iš visų pusių: žiūrėkite serialus, skaitykite meninius kūrinius ir laikraščius originalo kalba, bendraukite su kalbančiais ja internetu.
 • Jūsų neturi bauginti klaidos. Žymiai blogiau, jei jūs padarėte klaidą, o jūsų nepataisė. Todėl visada viską tikrinkite – tarimą, rašybą ir t.t. Geriau pasitikslinti dukart, jei jūs neįsitikinę.
 • Nenusiminkite, atminkite: kelią nueis keliaujantis.

Tikėkite, kad anksčiau ar vėliau išmoksite kalbą! Kiekybė būtinai peraugs į kokybę, ir jums galų gale pavyks nugalėti kalbos barjerą.

Pabaigai: kartą 86 metų Kato sutiko 54-erių Stivą, savo būsimą vyrą, ir ištarė frazę:

„Stivai, tu toks jaunas! Kiek metų priekyje, kiek kalbų dar galima išmokti!“

Kurie iš šių patarimų praverstų jums? Kokius dar patarimus jūs galite duoti užsienio kalbos mokymuisi?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353