Jei jūs dievinate kavą, jums reikia žinoti 7 faktus apie ją

2833
Patinka? Duok Like!
Cup of hot coffee on an old wooden table.

Didina smegenų aktyvumą

Jūs žinojote, kad kavos dėka žmogus tampa dėmesingesnis ir labiau susikoncentravęs. Bet tai dar ne viskas…Pasirodo, kava su cukrumi gali maksimaliai aktyvuoti reikalingas užduočių atlikimui smegenų dalis, o viskas dėka kofeino ir gliukozės santykio.

Didina spaudimą

Jei jūs kenčiate dėl pažemėjusio arterinio spaudimo, kavos puodelis – puikus vaistas. Bet hipotonikams, kuriems nuo šio gėrimo stebima tachikardija ir padažnėja pulsas, nuo kavos visgi geriau susilaikyti. Hipertonikai gali ramiai gerti kavą, nepergyvendami dėl spaudimo pakilimo, juk sistemingas tonizuojančio gėrimo vartojimas verčia organizmą prie jo prisitaikyti.

Stiprina imuninę sistemą

Mokslininkai įrodė, kad kuo daugiau natūralios šviežiai maltos kavos puodelių jūs išgeriate, tuo mažiau rizikuojate mirti anksčiau laiko. Pats protingiausias kavos kiekis per dieną – 3 puodeliai. Esmė tame, kad šis gėrimas stiprina imunitetą, kepenis, širdies ir kraujagyslių sistemą ir gerina virškinamojo trakto darbą.

Gelbsti nuo galvos skausmo

Jei jums skauda galvą ar jūs kenčiate nuo migrenos, gerkite kavą. Žinoma, ji negalės pakeisti nuskausminančių preparatų, juk juose yra visos būtinos medžiagos kovai su įvairiomis skausmo rūšimis.  Bet kofeino specialiai deda į tokius medikamentus, kadangi jis didina vaistų efektyvumą  40%.

Gelbsti nuo streso ir depresijos

Kai jūs išgeriate kavos, organizme išsiskiria dopaminas ir serotoninas, kurie atsako už gerą nuotaiką. Kofeinas, esantis tik kavoje, gerai stimuliuoja centrinę nervų sistemą, ir tai sulaiko jus nuo depresijos.

Gerina atmintį

Kalbame apie trumpalaikę atmintį, bet tai taip pat gerai, juk iš pradžių informacija užsilaiko trumpalaikėje atmintyje, o paskui pereina į ilgalaikę.

Padeda sulieknėti

Kofeinas didina hormono leptino kiekį kraujyje, o tai sukelia svorio mažėjimą. Įrodyta, kad kavaholikai priauga svorio žymiai lėčiau ne tie, kurie šio gėrimo nevartoja, o treniruotės sporto salėje tampa jiems efektyvesnės.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353