Kompanija Laser Power Systems (LPS) iš Konektikuto vysto naują variklio sistemą, naudojančią vieną iš tankiausių medžiagų, gamtoje žinomų kaip toris. Kadangi tai ypatingo tankio medžiaga, toris gali gaminti neįtikėtiną šilumos kiekį.

Šiuo metu kompanija eksperimentuoja su mažais medžiagos kiekiais, sugebančiais sukurti lazerio spindulį, šildantį vandenį, generuojantį garus ir sukantį mini turbiną.

Dabartinis toriu varomo variklio modelis sveria 200 kilogramų ir lengvai telpa po tradicinio automobilio kapotu. O ekspertų nuomone, vos 1 g torio turi daugiau energijos, nei 28 tūkstančiai litrų benzino, o su 8 g šios medžiagos įprastas automobilis galės riedėti net 100 metų.

Eksperto Roberto Hargreivso žodžiais tariant, „energijos šaltiniai su nuliniu CO2 išskyrimu į aplinką turės būti pigesni, nei anglis, nes kitu atveju jie negalės konkuruoti su kasama anglimi“. Pvz.

JAV sunaudoja 20 procentų pasaulinės energijos ir, Hargreivso žodžiais tariant, netgi jei sumažėtų CO2 emisija iki 0, 80 procentų kitų šalių išskiriamo CO2 ir toliau liktų problema. O kadangi anglies dvideginio dujų išmetimas jau viršija visas suvokiamas ribas, mums būtinai reikalingos nestandartinės idėjos.

Toris šiuo atveju gali tapti taip pat ir atsakymu į klausimą dėl pasaulinės atominės energetikos. Pažvelkime į faktus:

Toris sukuria nuo 10 iki 10 tūkstančių kartų mažiau ilgą laiką neyrančių radioaktyvių atliekų;

Torio gavyba duoda tik vieną gryną izotopą, tuo tarpu, kai gamtinių urano izotopų mišinys reikalauja praturtinimo, norint naudoti įprastiniuose atominiuose reaktoriuose;

Toris negali palaikyti vertingos atominės reakcijos be specialių sąlygų, taigi, būtinybės atveju, jo skilimas reaktoriuje sustos automatiškai;

Hargreivsas mano, kad prie torio pereis ir fabrikai, kiti pramoniniai koncernai. Ir pačioje artimiausioje ateityje mes galėsim tai pamatyti savo akimis.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353