9 požymiai, kad pas jus skydliaukės susirgimas

1968
Patinka? Duok Like!
  1. Svorio pokyčiai

Tai priežastis, į kurią gydytojai atkreipia dėmesį pirmiausia. Žmogus staigiai sulysta, kai hormonų lygis pakyla virš normos. Be to, svoris kris, net jei jūs valgysite daugiau nei įprastai – mitybos režimo pokyčiai šiuo atveju nieko neįtakos.

  1. Nuotaikos pablogėjimas.

Hormonai reguliuoja nervų sistemą, todėl mūsų nuotaika tiesiogiai priklauso nuo jų lygio. Sutrikimo požymiai gali būti apatija, emocinis dirglumas, nerimastingumas, panikos priepuoliai, verksmingumas ar agresyvus elgesys.

  1. Diskomfortas kaklo srityje.

Jei kaklas ištinsta ir padidėja, tampa sunku kvėpuoti ir skauda ryjant, o balsas tampa užkimęs, greičiausiai jūsų skydliaukė padidėjo, arba joje atsirado rutuliuko formos sukietėjimų – mazgelių.

  1. Plaukų ir nagų lūžinėjimas.

Plaukai ir nagai ypač jautrūs hormonų pokyčiams. Todėl, kai įvyksta sutrikimas, jie tampa ploni bei silpni ir ima lengvai lūžinėti ir slinkti. Tai liečia ne tik galvos plaukus, bet ir antakius bei blakstienas.

  1. Menstruacijų ciklo sutrikimas.

Pas moteris tai labiausiai paplitęs hormonų sutrikimo požymis.

  1. Kūno temperatūros pokyčiai

Hormonų sutrikimas trukdo organizmui reguliuoti temperatūrą. Ligoniai pažymi, kad būdami viename kambaryje su kitais žmonėmis jie gali šalti, nors kitiems šilta ar karšta. Kai kurie pacientai, atvirkščiai, jaučia smarkų karštį. Kuo daugiau hormonų išskiria skydliaukė, tuo aukštesnė kūno temperatūra.

  1. Odos sausumas.

Sausumas ir sudirgimas gali būti įvairių ligų – psoriazės, ichtiozės, grybelio, alergijos, kepenų nepakankamumo ir psichikos sutrikimų požymis.

  1. Tuštinimosi problemos.

Skydliaukės hormonai reguliuoja ir virškinimo sistemą. Jie kontroliuoja medžiagų apykaitą ir virškinamojo trakto darbą.

  1. Širdies ritmo pakitimai.

Širdies ritmo sulėtėjimas ar pagreitėjimas gali būti endokrininio susirgimo požymis. Kraujo spaudimas kinta – staigiai pašoka ar krinta. Jūs galite pastebėti, kad net nedidelis fizinis krūvis sukelia dusulį ir padažnėjusį pulsą.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353