88 metų dailininkė pusę gyvenimo praleido psichiatrinėje ligoninėje

611
Patinka? Duok Like!

Japonų dailininkė Jajoi Kusama yra viena brangiausių šiuolaikinių dailininkų. Jos šedevrai verti pasakiškų pinigų. Pats brangiausias Kusamos paveikslas buvo parduotas už 7 milijonus dolerių. Dabar Jajoi 90 metų. Ji beveik pusę savo gyvenimo praleido bepročių namuose.

Kai jai buvo 28 metai, ji persikėlė už vandenyno. Čia dailininkė sugebėjo savo ryškiais vaizdais užkariauti avangardizmo mėgėjų meilę. Jajoi paveikslao – tai įvairių stilių ir žanrų mišinys nuo minimalizmo iki psichodelikos. Jos kūryboje yra visko po truputį.

Kusama atėjo į pasaulį 1929 m. Jos motina buvo labai žiauri. Mergaitę smarkiai baudė net už pačius mažiausius nusižengimus. Galų gale tai privedė prie to, kad būdama 10 metų Jajoi pradėjo jausti psichikos problemas. Mergaitę lankė haliucinacijos, būdavo suicidiniai priepuoliai. Psichiatras patarė jai pradėti piešti.

Iš pradžių Kusama piešė ant bet kokio paviršiaus. Drobe tapo sienos, grindys ir net savi asistentai. Jos firminiu ženklu tapo piešiniai žirneliais. Didelė dalis paveikslų – tai jos haliucinacijos.

Bet paveikslų kūrimu Kusama neapsiribojo. Ji išmoko kurti koliažus iš savo darbų fotografijų ir instaliacijų, įtraukdama į juos savo pačios fotografijas. Be to, japonė rašo eiles, užsiima dizaino menu. Netgi išleido drabužių ir aksesuarų liniją kartu su Louis Vuitton.

1970-ųjų pradžioje Kusama grįžo į tėvynę. Dėl psichikos problemų nusprendė gultis į kliniką. Jau daugiau nei 40 metų dailininkė gyvena psichiatrijos ligoninėje Tokijuje. Už dviejų kvartalų nuo gydyklos yra jos studija, kur Jajoi leidžiama vaikščioti.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353