7 požymiai, kad jūs tapote pelėsio ligos auka

2138
Patinka? Duok Like!

Pelėsis gali sukelti rimtas sveikatos problemas, kai jo yra jūsų namuose ar darbo vietoje. Pelėsis dažniau sutinkamas drėgname klimate, todėl kad būtent drėgmė sukuria palankias sąlygas jo augimui.

Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) rekomenduoja džiovinti bet kokius drėgnus plotus 24-48 val, kad užkirstumėte kelią pelėsio augimui.

Be žalos sveikatai, pelėsis taip pat gali ardyti paviršių, ant kurio jis auga. Tai liečia sienas, grindis, lubas, baldus ir pan.

Pelėsis auga, skleisdamas sporas. Jos pernelyg mažos, kad būtų galima pamatyti plika akimi, todėl mes, deja, jas įkvepiame į plaučius.

Jūs taip pat galite kontaktuoti su pelėsiu per odą. Pavyzdžiui, paliesti paviršių, ant kurio yra nematomo pelėsio, o paskui paliesti veidą ar atvirą žaizdą. Tokiu būdu pelėsis pateka į mūsų organizmą.

Kai tik jis ten patenka, pelėsis sukelia sveikatos problemas.

 Štai 7 požymiai, kad jums pelėsio liga.

  • Raumenų skausmas.
  • Trūkčiojimas, dilgčiojimas ar nutirpimas.
  • Bloga nuotaika ar depresija.
  • Mitybos problemos.
  • Kvėpavimo problemos.
  • Akių jautrumas ir galvos skausmas.
  • Mažiau paplitę pelėsio ligos simptomai: padidėjęs troškulys, dažni ėjimai į tualetą, drebulys, svorio padidėjimas, galvos svaigimas arba metalo skonis burnoje.

Kad užkirstumėte kelią pelėsio ligai, pasirūpinkite savo namais. Reguliariai vėdinkite juos ir džiovinkite drėgnus plotus.

Taipogi jūs galite nusipirkti specialias priemones pelėsio šalinimui arba paskambinti specialistui.

Visus „užkrėstus“daiktus – kilimus, skudurus, drabužius – reikia išmesti ir nejuokauti su sveikata.

O jums teko susidurti su šia liga?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353