4-metis berniukas žaidė lobių ieškotoją ir rado pakabutį, įvertintą 3,1 milijono dolerių

458
Patinka? Duok Like!

4-mečio Džeimso Haito tėvams nusišypsojo sėkmė – jų sūnus, žaisdamas lobių ieškotoją, rado papuošalą, kuris juos praturtino. Žaidimui berniukas paėmė senelio metalo ieškiklį, kuris ir padėjo rasti tokią vertingą brangenybę. Prietaisas supypsėjo ir po penkių minučių pakabutis atsidūrė pas laimingą šeimą.

Britų muziejai įvertino papuošalą 3100000 dolerių, be to, pakabutis sveria 9 gramus ir 73% yra sudarytas iš aukso. Pinigus už radinį pasidalins berniukas ir sklypo, kuriame buvo rasta retenybė, savininkas.

Rombo formos pakabutis buvo rastas Anglijos pietuose , tai yra tipiškas Henriko VIII epochos papuošalas. Auksinis daiktelis yra talismanas: vienoje jo pusėje Mergelė Marija su kryžiumi, kitoje – kraujuojančios širdys. Nors tik viena primena širdį, bet taip nusprendė mokslininkai.

Ant šoninių briaunų yra graviruotės: Kasparas, Baltazaras ir Merkelis. Tai yra bibliniai karaliai, atėję pasveikinti naujagimio Jėzaus. Ant ketvirtos briaunos auksinė vinjetė. Toks pakabutis-talismanas saugo savininką nuo nužiūrėjimo, ligų ir bankroto.

Greičiausiai papuošalas priklausė kažkam iš karališkosios šeimos, dar galimas variantas – turtingam žmogui. XVI a. auksą nešiojo tik kilmingi žmonės. Vidurinis sluoksnis ir neturtingi žmonės nešiojo papuošalus iš vario su perlamutru ir pusbrangiais akmenimis.

Viso tokių medalionų pasaulyje buvo žinoma 3, Džeimso radinys tapo ketvirtuoju. Būtent todėl kaina tokia neįtikėtina.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353