20 citatų iš romano „Vėjo nublokšti“

1043
Patinka? Duok Like!

Margaret Mitchell „Vėjo nublokšti“ – neginčytina klasika. Be to, klasika geriausia jos apraiška. Todėl, kad stiprios, nors ir su ydomis, moters ir simpatiško, charizmatiško, nors ir ne idealaus vyro istorija žavisi visas pasaulis. Tai istorija, parodanti žmonėms, kad grožis nėra laimingo gyvenimo garantas, tai didelės meilės, verčiančios kentėti, bet vienaip ar kitaip darančios žmones laimingais, istorija.

1. „Aš negalvosiu apie tai šiandien, pagalvosiu apie tai rytoj“.

2. „ – Aš jus myliu. – Tai jūsų bėda“.

3. Mirtis, mokesčiai, gimdymas. Nei viena, nei kita, nei trečia niekada nebūna laiku“.

4. „Gyvenimas neprivalo duoti mums to, ko mes tikimės. Reikia imti tai, ką jis duoda ir būti dėkingais už tai, kad yra taip, o ne blogiau“.

5. „Tik praradę savo taip vadinamą „reputaciją“, jūs pradedate suprasti, kokia tai našta ir kokia gera tokia kaina gauta laisvė“.

6. „Kokia gi tai sunki našta – kuklumas ir delikatumas“.

7. „Laimingai santuokai vien meilės nepakanka“.

8. „Iš ašarų gali būti naudos, jei šalia vyras, iš kurio kažko reikia“.

9. „Jeigu aš kada nors buvau stiprus, tai tik todėl, kad ji stovėjo už mano nugaros“.

10. „Be pinigų negalima būti ledi“.

11. „ – Negi aš taip daug tau reiškiu? – Šiaip jau taip. Juk aš investavau į tave tiek pinigų – man nesinorėtų jų prarasti“.

12. „Jei aš ko nors noriu, aš tai imu, taigi, man netenka kovoti nei su angelais, nei su demonais.“.

13. „Tikrą damą lengva pažinti: ji nieko nevalgo“.

14. „Viskam savo eilė. Sunkūs laikai – ne amžiams.“

15. Žmogus negali judėti į priekį, jei jo sielą graužia prisiminimų skausmas.

16. Būti nepanašia į kitus… tai nuodėmė, kurios neatleidžia nė viena visuomenė. Pabandyk būti nepanašiu į kitus – ir tave perduos anatemai!

17. Kai nusileidi žemyn iki pat pabaigos, kelias gali vesti tik į viršų.

18. Kiek daug visko, apie ką reikia pagalvoti. Kam kimšti sau į galvą tai, ko jau nesugrąžinsi, reikia galvoti apie tai, ką dar galima pakeisti.

19. – Kada gi jūs nustosite dėl kiekvieno menkniekio laukti iš vyrų komplimetų? – Mirties patale,- pasakė ji ir nusišypsojo.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353