11 baisiausių šunų veislių, egzistuojančių planetoje

37143
Patinka? Duok Like!

Žmonija išvedė didžiulį kiekį įvairių šunų veislių, ir kiekviena jų turi specifines ypatybes.

Kartu su labai geranoriškomis veislėmis yra ir pavojingi šunys, kurie agresyviai žvelgia į visą supantį pasaulį, įskaitant ir žmones. Kai kurių veislių agresija buvo kultivuojama specialiai, atitinkamai tikslams, kuriems ji buvo išvesta – juk švelnus ir nuolankus šuo netaps geru sargybiniu ar medžiotoju.

Štai 11 baisiausių veislių, su kuriomis geriau nesusidėti.

Argentinos dogas.

Šie stiprūs šunys naudojami stambių žvėrių medžioklei, pagrinde pumoms, kurių svoris kartais viršija centnerį. Argentinos dogas laikomas nelabai agresyviu, bet jo išvaizda baugina žmones.

Dobermanas.

Ši veislė garsėja savo ištikimybe ir protu. Laikomi geriausiais sarginiais šunimis – atakuoja tik tuo atveju, jei jį provokuoja arba šeimininkas ir jo turtas yra pavojuje. Agresija kartu su dydžiu ir jėga daro dobermaną potencialiai pavojingu.

Tosa-inu.

Tosa-inu – masyvus japonų šuo. Nuo pradžių buvo veisiama kaip kovinė veislė, todėl laikoma pavojinga ir uždrausta kai kuriose šalyse.

Neapolio mastifas.

Grynaveislis Neapolio mastifas kainuoja labai brangiai. Bendrai tai geraširdis šuo, jeigu jis teisingai auklėjamas. Bet jei šeimininkas neskiria dėmesio auklėjimui, mastifas gali būti labai agresyvus.

Pitbulterjeras.

Šis šuo pirmąkart atsirado Airijoje, Škotijoje ir Anglijoje, kai šunų veisėjai sukryžmino terjerą su buldogu. Pradžioje veislė buvo išvesta bulių ir meškų pjudymui, tačiau taipogi buvo naudojama šunų kautynėse. Amerikoje laikomas pačiu pavojingiausiu šunimi, nors daugelis pitbulių savininkų nusako juos kaip švelnius ir ištikimus šunis.

Albanijos pitbulis.

Manoma, kad jo įkandimas toks galingas, kad šis šuo gali nužudyti žmogų per kelias sekundes. Šis dėmėtas monstras išsiskiria neįtikėtina jėga. Nenuostabu, kad tai pati populiariausia veislė tarp banditų.

Ka-de-bo.

Jis taip pat vadinamas Maljorkos mastifu arba buldogu. Ka-de-bo nepasitiki svetimais ir labai agresyvus. Šiuos šunis reikia atiduoti dresavimui kaip galima anksčiau, kitu atveju jie bus pavojingi visiems aplinkiniams.

Stafordšyro terjeras.

Ši veislė išvesta kryžminant anglišką buldogą su terjeru specialiai šunų kovoms. Pagal statistiką, stafai atsakingi už kiekvieną 7800-ą šuns įvykdytą žmogaus užpuolimą pasaulyje.

Kanarų dogas.

Stambus piemenų šuo. Reikia geros dresūros. Kai kuriose situacijose šios veislės šunys gali būti agresyvūs kitiems šunims ir įtarūs nepažįstamiems.

Kane korso.

Labai raumeningas šuo. Laikomas senovės Romos kovinių šunų palikuonimi, kurie buvo laikomi gladiatorių pjudymui. Pati veislė atsirado XVI a. Italijoje, kur ją naudojo šernų medžioklei ir fermų apsaugai.

Rotveileris.

Stipri veislė su gerai išvystytu ganymo ir apsaugos instinktu. Kaip ir kitų veislių šunų, rotveilerio pavojingumas aiškinamas šeimininko neatsakingumu, žiauriu elgesiu, dresūros ir socializacijos trūkumu. Bet ir rotveilerio jėgą reikia tinkamai įvertinti.

O jums patinka šių veislių šunys?


Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos.
Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą.
Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!