10 nuostabių planetos vietų, kurių nepalietė žmogaus ranka

534
Patinka? Duok Like!

Žemėje vis dar yra vietų, kur žmonės nespėjo įsikurti ir kur gyvūnai net nenutuokia apie mūsų egzistavimą. Kažkada čia tikrai buvo įžengusi žmogaus koja, o kai kurias vietas ir dabar retkarčiais aplanko keliautojai, įveikdami ilgą kelią, kad pamatytų tą grožį. Bet aišku viena, kad civilizacija dar nepasiekė šių žemės kampelių ir šiuo metu jie yra negyvenami. Ir tai puiku.

Miško ežeras

Tiksli šio ežero vieta nėra žinoma. Remiantis kai kuriais duomenimis, jis yra Rusijoje, Tiumenės srityje, Nižnevartovo rajone.

Tepui, Venesuela

Žodis „tepui“, pemon indėnų, gyvenančių Gran Sabana rajone, kalba reiškia „dievų namai“.

Honokohau krioklys, Maui

Ši vieta skęsta žalumoje ir visur jaučiama laukinės gamtos dvasia.

Amazonės lietaus miškai

Jie apima net 9 valstybių teritoriją: Brazilijos, Peru, Venesuelos, Ekvadoro, Bolivijos, Gajanos, Surinamo, Prancūzijos Gvianos.

Gangkhar Puensum

Tai aukščiausia iš pasaulio viršukalnių, kur dar nėra žengusi žmogaus koja. Kalnas yra ginčytinoje teritorijoje tarp Butano ir Kinijos, jis siekia 7570 metrų. 

Cingi-de-Bemaraha, akmeninis miškas Madagaskare

Šie uoliniai iškyšuliai ir kanjonai formavosi milijonus metų, daugiausia po žeme, kaip gilios ir siauros olos, o musoniniai lietūs išplaudavo dešimtis metrų kalkakmenio ir didžiules kreidos plokštes, sudarydami gamtos sukurtus tiltus, smaigalius ir tarpeklius, kurių gylis siekia iki 120 metrų.

Kergelen salynas

Jis yra pietinėje Indijos vandenyno dalyje. Jis labai nutolęs nuo žemyno, todėl jį pavadino „vienišomis salomis“. Čia neskraido lėktuvai, ir vienintelis kelias, kuriuo galima iki čia atkeliauti, yra laivas iš Rejunjono salos, esančios netoliese Madagaskaro.

 Rok-Ailends, Palau

Nors mūsų laikais Rok-Ailends salos ir negyvenamos, tačiau per pastaruosius tūkstantmečius čia ne kartą buvo įžengęs žmogus. Ypač savo laiku archeologus buvo sudominusios liekanos „mažosios tautos“, kurie, kaip teigia dauguma tyrinėtojų, priklauso senovės salo gyventojams, buvusiems labai mažo ūgio, todėl vadintais „nykštukiniais‘.

Dallol, Etiopija

Šiais laikais Dallolo apylinkėse yra išgaunama druska. Todėl pavadinti šias vietas visai negyvenamomis negalima. Mokslininkai tvirtina, kad peizažai, kuriuos galima pamatyti Dallolo apylinkėse, neįtikėtinai panašūs į Jupiterio palydovo Jo peizažus, kas suteikia šioms vietoms ypatingo paslaptingumo.

Atoll, Palmira

Yra ramiojo vandenyno ekvatorinėje zonoje, į pietus nuo Havajų salų. Pasak legendų, sala turi magiškos energijos.

Bonusas

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353