Kodėl skyrybų skaičius su metais auga? Tai tas klausimas, į kurį išsiskyrusios poros atsakys daugmaž vienodai: dingo aistra, nėra prasmės būti kartu, nėra buvusių jausmų, nėra nieko bendro. Teisingai , nėra to, kas buvo, todėl skyrybos pasirodė labiausiai tikėtina pasekmė.

O kas yra praeityje? Tai vaikai! Kai sutuoktiniai tik pradėjo gyventi kartu, jie buvo apgirtę nuo laimingų momentų, aistros ir audringo šeimyninio gyvenimo, kadangi visa tai jiems abiem  buvo pirmąkart.

Paskui gimė vaikas, ir visas tėvų dėmesys nukrypo į tą mažą sutvėrimą. Jaunieji nustojo rūpintis savo santykiais ir viskas palaipsniui ėmė irti.

Kodėl vyras ieško ir labai dažnai randa sau jauną meilužę po vaiko gimimo? Todėl kad žmona tiesiog nustojo priklausyti JAM. Vaikas pasiėmė dėmesį, rūpestį, švelnumą ir meilę. „Vargšas“ naujai iškeptas tėtis liko nuošalyje. Aš jokiu būdu nesiekiu kaltinti moterų.

Vienas ukrainiečių psichologas D.Karpačevas kartą pažymėjo, kad tarp vyro ir moters po vestuvių atsiranda ryšys, vadinamas „šeima“, o tarp mamos ir vaiko – „mama-vaikas“, kaip banaliai tai beskambėtų. Tokiuose santykiuose tėvas kartais tampa trečias nereikalingas,kas jį užgauna.

Todėl po vaiko gimimo svarbu nepamiršti to, kad dar yra ir tas, su kuriuo jūs sukūrėte šitą šeimą. Dėl šeimos gerovės reikia stengtis, kad vėliau skintumėte vaisius. Jei vaikas augs šeimoje, kur nėra pagarbos tarp tėvų ir nekvepia meile, tas vaikas atspindės būtent tokius santykius savo būsimoje šeimoje.

Vaikas turi jausti saugumą ir komfortą. Kartais mamos atiduoda visą save vaikui ir dovanoja viską, ko jam reikia. Dažniausia tai kažkokie materialiniai poreikiai, kažkokia fizinė pagalba. Tačiau psichologinės pusės kažkodėl nepastebi.

Kad vaikas augtų laimingas ir jaustųsi saugus šioje šeimoje, reikia gerai sutarti su savo sutuoktiniu, mylėti ir gerbti jį, rūpintis juo ir reikšti savo jausmus.

Svarbu suvokti, kad savo pavyzdžiu jūs parodote tai, kaip turi atrodyti šeima iš tiesų. Tam, kad jūsų vaikas ateityje norėtų lygiuotis į jus  ir jūsų šeimyninius santykius, jūs turite labai stengtis. Ir čia yra dar vienas labai svarbus momentas.

Vaikai užaugs, išeis iš jūsų šeimos, sukurs savo šeimas, o jūs liksite vieni. Dviese! Įsivaizduokite, kaip jums bus sunku gyventi kartu, jei po vaikų išėjimo pasirodys, kad visas jūsų šeimyninis gyvenimas sukosi tik aplink juos. 

Ir vieną dieną tyliame bute jūs sėdėsite vienas šalia kito ir nežinosite, apie ką kalbėti! Nors kalbėsitės. Apie vaikus!

Svarbu dirbti su santykiais, kad paskui mėgautumėtės senatve.

Viena japonų išmintis byloja: „Vyras ir žmona lyg rankos ir akys: kai rankos skauda – akys verkia, o kai akys verkia – rankos šluosto ašaras“.


Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos.
Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą.
Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.