Užmaršumas – požymis, kad jūs esate labai protingi

1020
Patinka? Duok Like!

Jeigu jūs linkę į užmaršumą, tai turbūt rūpinatės dėl to. Bet visiškai be reikalo. Kodėl?

Iš esmės užmaršumas yra požymis, kad jūsų smegenys funkcionuoja geriau, nei jūs manote. Tai įrodyta tyrimų, publikuotų dar 2017 m Neuron.

Užmaršumas ne visada susijęs su susirgimais, tokiais kaip demencija ar Alzheimerio liga.  Tai greičiausiai liudija, kad jūs – protingas žmogus.

Tyrėjų komanda iš Toronto universiteto ir SickKids ligoninės nusprendė tai įrodyti. Jie bandė rasti ryšį tarp užmaršumo, sveikatos ir smegenų funkcionavimo.

Taip, pasirodo, kad mes turime pamiršti kai kurią informaciją ir atlaisvinti vietos naujiems įvykiams ir aplinkybėms. Smegenys vartoja daug energijos, kai jūs apkraunate jas nauja informacija. Tai reiškia, kad jūsų smegenys turi pamiršti nereikalingą informaciją, kad suteiktų prioritetą naujai.

Jei jūs pamirštate paprastus dalykus, pavyzdžiui, kur padėjote raktą ar susitikimo datą, tai nėra rimta problema. Tai gali nutikti bet kam ir tai nereiškia, kad jūs kenčiate nuo atminties praradimo.

Kas liečia patologinius atminties sutrikimo požymius, jie yra jeigu jūs:

  • visada pamirštate kasdienius dalykus;
  • pamiršote tėvų vardus ar gyvenamąją vietą;
  • pamiršote namo numerį;
  • pamiršote, ką norėjote pasakyti pokalbio viduryje;
  • pamiršote svarbią informaciją iš ankstesnių pokalbių;
  • jaučiatės pasimetę vietose, kurias jūs pažįstate.

Tai normalu, jei jūs kažką pamirštate, todėl nepergyvenkite dėl to. Mūsų protas dažnai perkrautas, kas apsunkina paprastų dalykų įsiminimą. Tačiau jei jūs pastebite kažką iš sąrašo, pateikto aukščiau, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353