Teismas privertė vyrą sumokėti 180000 dolerių buvusiai žmonai už tuos metus, kai ji buvo namų šeimininkė

509
Patinka? Duok Like!

Atitinkamai naujam sprendimui, priimtam teisėsaugos sistemos Argentinoje, moteris turi gauti kompensaciją už buities darbus, kuriuos jis atliko 30 metų, dėl kurių jos profesinis vystymasis buvo pristabdytas.

Ši pora kartu pragyveno 30 metų, ir šeimos projektas buvo pagrįstas tradiciniu vaidmenų paskirstymu: vyras darė karjerą, moteris buvo namų šeimininkė. Ekonomikos fakulteto absolventė užmetė karjerą, kad rūpintųsi šeima ir po skyrybų pajuto, kad jos ekonominė padėtis pablogėjo.

Argentinos teisėsauga nustatė, kad vyras turi jai sumokėti kompensaciją už metus, kurių eigoje ji atidėjo profesinę karjerą, kad pašvęstų save namų darbams. Kompensacijos suma sudaro 180000 dolerių.

Pilietinis ir komercinis kodeksas savo 441 straipsnyje numato, kad teisę į kompensaciją turi tas sutuoktinis, kuriam iškyla aiškus disbalansas, kas reiškia jo finansinės padėties pablogėjimą po skyrybų.

Pilietinio teismo 92 sprendime, kurį ką tik ratifikavo Nacionalinė pilietinių apeliacijų palata, teisėja Marija Viktorija Fama parašė, kad „ekonominė žmonų priklausomybė nuo savo vyrų yra vienas centrinių mechanizmų, kurie šiuolaikinėje visuomenėje subordinuoja moteris“.

Teisėja taip pat atsižvelgė į moters, kuri išsiskyrė, amžių.  Jai sukako 60 metų, ir tai laikas, kai moterys išeina į pensiją. Teisėjos nuomone, moteris neturėjo galimybės išeiti į darbo rinką.

Sutuoktiniai išsiskyrė 2009 metais, santuoka buvo nutraukta 2011 metais, nors teisinis svarstymas dėl finansinės kompensacijos baigiamas tik dabar.

Kaip jūs manote – tai teisinga?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353