Visi šunų šeimininkai labai myli savo augintinius. Bet ne visi moka tai daryti teisingai. O štai susidoroti su sunkumais gali tik kai kurie. Dauguma, kaip ankstesni retriverio Kajaus šeimininkai, visai nenori vargintis ir prisiimti atsakomybės. Todėl, kai šuo smarkiai nutuko, jį tiesiog nuvedė užmigdyti.

Čia Kajus anksčiau. Kaip matote, ne pats liekniausias šunelis.

Kajus buvo ne vien storas, o tiesiog „apleistai riebus“. Tai reiškia, kad metų metus niekas nekreipė dėmesio į jo būklę, ir šis pagaliau apsirgo. Pavyzdžiui, Kajus visai negali vaikščioti, krisdavo be jėgų ant žemės jau po dešimties žingsnių ir sunkiai kvėpavo. Kelis laiptelius, vedančius į prieglaudą, jis įveikdavo per 20 minučių. Nenuostabu, kad ankstesnis šeimininkas nusprendė tiesiog atsikratyti storulio. Bet jam sutrukdė veterinarė Pem Hegi.

Kajus laikė save pasmerktu. Jo niekas niekada nemokė už save pakovoti. Šuo labai pasitikėjo žmonėmis. Ir jam labai pasisekė, kad jo maldaujantį žvilgsnį pamatė Pem. Ji įformino medicininę globą, ėmė kontroliuoti Kajaus sveikatą, kol jis nepasveiks. Pirmas pasvėrimas parodė beveik 80 kg. Tai mažiausiai du kartus daugiau normos, ir dėl to visos problemos. Daugelis rimtai patarė nekankinti gyvūno ir jį užmigdyti, bet Pem žinojo, kaip padėti Kajui.

Ji pradėjo nuo vandens terapijos, pasivaikščiojimų baseine, kur svoris ne taip smarkiai juntamas. Vėliau Kajų jau ėmė vesti į normalius pasivaikščiojimus po sodą, tirs kartus per dieną.

Žinoma, griežta dieta. Ir šuo ėmė mesti svorį. Jis ne tik metė svorį, bet ir pakeitė savo požiūrį į žmones. Pavyzdžiui, sužinojo, kad galima žaisti, o ne tik tupėti po stalu. Ir po metų Kajaus jau buvo neįmanoma pažinti, jis numetė40 kg ir tapo gražuoliu su geromis akimis.

Galiausiai Pem taip prisirišo prie Kajaus, kad nusprendė jį pasilikti. Nors pageidaujančių pasiimti gražų ir sveiką retriverį buvo daug.

Ne, Kajus dabar pats pasitarnauja Pem, kaip įkvėpimo šaltinis. Šuo visiškai pasikeitė ir dabar padeda šeimininkei vedžioti kitus du šunis.


Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos.
Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą.
Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.