Neįprastas paminklas atskleidžia savo užmojį tik 1 minutę per metus

727
Patinka? Duok Like!

Kiekviena valstybė vertina savo istorinę atmintį, savo kariškius – tėvynės gynėjus, savo veteranus. Savaime aišku, tokia patriotiška valstybė kaip JAV ne išimtis, netgi atvirkščiai. Šioje šalyje labai išvystytas patriotizmo kultas vėliavai, valstybei, armijai ir t.t. Taigi nestebina, kad būtent Amerikoje sugalvojo sukurti tokį įdomų ir neįprastą atminimo ženklą.

Arizonos valstijoje, kuri randasi JAV pietvakariuose yra miestelis, pavadinimu Antem. Jame stovi ypatingas atminimo ženklas Amerikos ginkluotosioms pajėgoms, kurios dalyvavo įvairiuose karuose ir konfliktuose.

Visas dienas metuose jis atrodo absoliučiai ne taip, kaip buvo sumanyta: panašus į kažkokią avangardinio meno skulptūrą su paslaptinga ir daugeliui žmonių nesuprantama prasme. Tačiau viskas keičiasi vieną vienintelę dieną metuose – lapkričio 11. Tai – iškilminga diena amerikiečių tautai: ginkluotųjų pajėgų veteranų diena.

Taigi, kasmet lapkričio 11 dieną, vienuolika valandų vienuolika minučių ryto šis paminklas parodo savo tikrą simbolizmą ir užmojį taip, kad visi supranta, kame šių iš pirmo žvilgsnio keistų skulptūrinių konstrukcijų prasmė.

Esmė tame, kad tik kartą metuose saulės spindulys taip praeina per penkias specialias ertmes penkiose kolonose, kad jis, lyg ryškus sofito spindulys, apšviečia išdėliotą žemėje mozaiką: didelį Amerikos valstybės simbolį. Pažiūrėkite į šias fotografijas! Atrodo įspūdingai, ar ne?

Penkios kolonos, stovinčios viena už kitos, yra simbolinis penkių Amerikos ginkluotųjų pajėgų vienybės įprasminimas: aviacijos, karinės jūrų pajėgos, sausumos korpusai, jūrų pėstininkų korpusai ir pakrančių apsaugos kariuomenė. Ant kiekvienos kolonos yra vienos ar kitos kariuomenės emblema. Neįprasta idėja!

Architektai ir memorialinio komplekso projektuotojai sugaišo daug laiko ir jėgų, kad viską apskaičiuotų. Juk tam, kad užmačia pavyktų, reikėjo viską apskaičiuoti taip tiksliai, kad nebūtų net minimalios paklaidos. Ką gi, atrodo, amerikiečiams tai pavyko!

Paminklo kūrėjai tikina,kad tokį kasmetinį „stebuklą“ bus galima stebėti ištisus 500 metų! Štai čia suprantame „statybą amžiams“!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353