Kodėl katės atsisako ėsti iš pustuščio dubenėlio

657
Patinka? Duok Like!

Kačių savininkai turbūt pastebėjo, kad jų numylėtiniai neėda iš pustuščių ar blogai pripildytų dubenėlių. Ir tai – visiškai ne kačių šeimos atstovo užgaidos.

Trukdo ilgi ūsai

Tie patys ilgi ūsai ant snukučio turi savo pavadinimą – vibrisės. Juos drąsiai galima laikyti lytėjimo organais, tikrais jutikliais, kurie tiesiai į smegenis perduoda signalus apie mechaninius poveikius – prisilietimus prie aplinkinių objektų.

Jei katė ar katinas nenori ėsti iš nepripildyto iki viršaus gilaus dubenėlio, tikėtina, kad augintinio ūsai labai ilgi ir jautrūs. Tokį reiškinį vadina „ūsų nuovargiu“ ir jo požymis kaip tik yra atsisakymas vartoti pašarą iš tam tikrų talpų. Katė paprasčiausiai vibrisėmis kliudo dubenėlį, jausdama diskomfortą. Sprendimas paprastas – pakeisti indą maistui mažesniu ar platesniu.

Nerimas ir pergyvenimai

Jei katinas yra streso ar pergyvenimų būsenoje, o taip pat dažnai ir ilgai lieka vienas arba randasi neįprastoje ar nepažįstamoje aplinkoje, jis gali nesuėsti viso maisto iš savo dubenėlio, o reikalauti dar. Tai – savisaugos instinktas, kuris įsako gyvūnui sukaupti daugiau maisto galimo jo trūkumo atvejui. Dėl tos pačios priežasties katės užkasa dubenėlius – taip jos sukuria tam tikrą produktų rezervą.

Kvapo nebuvimas

Likęs nuo ankstesnio maitinimo maistas gali išsivadėti ir netekti ankstesnio kvapo. Ir tada augintinis, kuris įprato jį uosti dėl savo fiziologinių ypatybių, tiesiog nesuvoks dubenėlio turinio kaip maisto šaltinio. Galima permaišyti maistą, kad jis vėl pakviptų ir priviliotų katę.

Sotumas

Tikėtina, kad katė nesuėda visko iš dubenėlio, kadangi pasisotino ir numalšino savo alkį. Nors ne visi katinių atstovai suvokia sotumą (tai gali sukelti vėmimą), nemažai ir protingų, nuovokių gyvūnų, kurie supranta, kad nebūtina visko suėsti iškart. Galima dalį pasilikti vėlesniam laikui.

Įprotis

Jei šeimininkai patys pripratino augintinį prie pripildyto dubenėlio, tai jis gali reikalauti papildymo pastoviai, net jei maisto dar lieka. Galima arba pataikauti tokiam kaprizui, arba atvirkščiai, ignoruoti jį ir laukti, kol praalkęs namų numylėtinis suės viską. O dar galima dėti maisto po nedaug, kad katė suėstų porciją iškart ir paskui nematytų likučių.

O jūsų katė ar katinas atsisako ėsti iš pustuščio dubenėlio?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353