Kaip atsikratyti vienatvės jausmo senatvėje

2759
Patinka? Duok Like!

Įdomu, kad dideliuose miestuose pagyvenę žmonės žymiai aštriau jaučia vienatvę. Jie neturi jokio noro susipažinti su naujais žmonėmis, rasti draugų ir plėsti savo akiratį. Net jei yra pageidavimas, tai kartais nėra galimybių.

Ką turi daryti šie žmonės, kad atsikratytų šio jausmo ir vėl gyventų pilnavertį gyvenimą?

Mūsų redakcija nusprendė pasidalinti su jumis kai kuriais paprastais psichologų patarimais.

Daugelis garbaus amžiaus moterų nežino, kam ir kaip gyventi toliau. Vyro daugelis neturi, dauguma jų toliau dirba, kadangi tai vienintelis užsiėmimas, kuris gelbsti nuo baisaus nuobodulio. Niekas nedžiugina.

„Pasiūliau sūnui persikelti pas mane su šeima, bet marti prieš. Matomai nenori gyventi su sene“,- pasidalijo su mumis viena močiutė.

„Aš džiaugčiausi gyvendama su dukra, bet pas ją savo šeima. Tiesa, aš dažnai svečiuojuosi pas juos, o grįžti visai nesinori“,- pasakoja kita.

Šios moterys prarado gyvenimo prasmę ir  bando ją rasti savo vaikuose,kurie savo ruožtu nenori gyventi su jomis. Džiugina tik tai, kad jos pačios ėmė mąstyti apie tai, kad reikia kažką keisti savo gyvenime, rasti kažkokią išeitį iš susiklosčiusios situacijos. Tik tokiu atveju jos turi šansą.

Psichologų nuomone, visi šie požymiai liudija apie tai, kad pagyvenusios moterys yra depresijoje. Profesionali pagalba joms būtų ne pro šalį.

Specialistai mano, kad šiuolaikiniame pasaulyje sukurtos visos sąlygos, kad pagyvenę žmonės nesijaustų seni. Jei jie turi noro pasikeisti, tai pilnai įmanoma. Raskite sau naujus interesus, hobį. Atsikratykite tos minties, kad jums geriau gyventi su vaikais. Būkite aktyvesni – lankykitės renginiuose, skaitykite knygas, žiūrėkite filmus, serialus ir t.t.

Jums reikia visiškai naujos ir įdomios socialinės patirties. Užsiimkite nuosavu asmeniniu gyvenimu. Tobulėkite, vystykitės, ir tada jums tikrai nebus nuobodu.

Verta pažymėti, kad šiame reikale nemažos svarbos vaidmenį atlieka jaunoji karta. Būtent vaikai ir anūkai gali ir privalo padaryti viską, kad mylimi žmonės visada būtų laimingi. 

Ką jūs manote apie tai? Sutinkate ar nelabai?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353