Globalinio atšilimo

635
Patinka? Duok Like!

Birželio viduryje danų mokslininkai publikavo fotografiją, kurią jie padarė Grenlandijos saloje. Joje įamžinti patys tyrinėtojai rogėse, kurias traukia šunys. Bet štai veža jie žmones ne sniegu, o vandeniu. Viskuo kaltas ledynų tirpimas.

Per pastaruosius 25 metus arktiniai ledynai sumažėjo ketvirtadaliu. Kai kuriais duomenimis, jie turi išnykti 2070-2080 m. Bet yra ir mažiau guodžiančių prognozių. Pagal jas, jau po 20 metų Arktyje neliks ledo.

Prieš jus 7 fotografijos, kurios aiškiai iliustruoja arktinio ledo tirpimą ir tas pasekmes, kurias jis sukelia.

Grenlandija prieš 3 metus. Vaikučiai žaidžia tarp ledkalnių viename iš pliažų. Kadaise viskas čia buvo sniege. Ledynai ėmė mažėti 1970-ųjų pabaigoje. Tai pastebėjo palydovinių nuotraukų dėka.

Štai toks milžiniškas ledkalnis atplaukė prie rytinės salos pakrantės. Fotografija buvo padaryta prieš 10 metų.

Grenlandijos vakarai. Nuo čia iki šiaurinio poliarinio rato tik 250 km.

Kasmet Kanadoje vyksta „komercinė ruonių medžioklė“. Šioje šalyje egzistuoja „kvota“ ruonių ir jūrų liūtų medžioklei. Per metus „galima“ sunaikinti beveik pusę milijono gyvūnų.

Baltojo lokio mažylio nuotrauka buvo padaryta Aliaskoje. Šiaurės gyvūnai tūkstančius metų čia egzistavo ir laikė Aliaską savo namais. Viskas buvo gerai, kol čia neatkeliavo žmonės. Ledynų tirpimas sukels daugelio gyvūnų sunaikinimą.

Vėl Aliaska. Vienas mokslininkų įkiša ranką į arktinį ledą. Jei tirpimas tęsis, pakils Pasaulinio vandenyno lygis. O tai savo ruožtu sukels didelės teritorijos užtvindymą.

Naujoji Žemė. Dėl to, kad prasidėjo globalinis atšilimas, baltieji lokiai vis dažniau ėmė pasirodyti arti žmogaus. Šių metų vasarį įvyko tikras gyvūnų antplūdis viename iš kaimų. Mokslininkai mano, kad dėl ledynų tirpimo tokie „įsiveržimai“ kartosis dažniau ir dažniau.

 

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353