Būti patogiu – tai būti standartiniu

198
Patinka? Duok Like!

– Lena, o kodėl jūs kavą perkate ne pas mus? Mūsų kava labai skani, kainuoja tik 90 rublių.

Į šią konditerijos parduotuvę aš einu nusipirkti migdolinio raguolio arba šokoladinio kruasano. Dar jie turi puikių keksų su kremo įdaru, čiabatos, mažyčių tartalečių su uogomis ir plokštainių su riešutais ir džiovintomis slyvomis. Tikriausiai, ir kava pas juos puiki. Bet kavą aš perku konditerijos parduotuvėje už 10 metrų. Tik dėl vienos priežasties: jie pila kavą į keraminį puodelį.

Ne į popierinį, skirtą išsinešti, o į normalų keraminį puodelį. Taip, taip pat išsinešti, bet su tokiu puodeliu gali sėdėti ant suoliuko po medžiu, tarp žydinčių bijūnų. Žiūrėti į skubančius žmones. Į storą kamanę, kuri dalykiškai apskrenda visas našlaites ir dobiliukus. Į raudonplaukį papūstžandį katiną, besigrožintį savo letenomis ir uodega. Jis atkiša juos kaip trofėjų, aiškiai mano, kad jo letenos gražiausios pasaulyje. Dar galima žiūrėti į pagyvenusią damą su didžiuliu rotveileriu, ji sako jam „pone“ ir kreipiasi „jūs“, o jis žiūri į ją, kaip į Didžiąją Šunų Deivę.

– Žinote, – sakau aš mergaitei su kasa, – kaimyninės konditerijos parduotuvės šeimininkė supranta gyvenimą. Ji pila kavą į puodelius. Ji nebijo, kad aš kur nors pabėgsiu ir negrąžinsiu puodelio į konditeriją, o paliksiu ją ant suoliuko, ar sudaužysiu. Ji supranta, ką reiškia gerti kavą iš keraminio puodelio ir stebėti kamanę. Ir ji, beje, nepyksta, kad kepinius aš perku pas jus.

– Oi, bet juk tai taip nepatogu. Aš pasiimu puodelį ir toliau bėgu su reikalais. 

– Aš galiu sau leisti šį nepatogumą.

Prisiminkite, būti patogiu, tai reiškia, būti standartiniu.

Netrukdyti, nesudaryti eilės, neprašyti ko nors papildomai. Patogūs žmonės neužima per daug vietos, nepretenduoja, dėl jų nereikia stengtis.

Bet tik tėvams patogus vaikas – tai neprisitaikęs prie gyvenimo suaugęs. Patogus suaugęs – tai žmogus be resursų nuosavam gyvenimui.

Normalus gyvenimas – tai kai jame yra vietos viskam ir savu laiku. 

Yra laikas bėgti su reikalais ir yra laikas žiūrėti į raudonplaukį katiną. Yra laiko pirktiniams koldūnams ir yra laikas iškilmingiems pietums. Yra kedų laikas ir yra kulniukų laikas. Puošnių suknelių laikas ir laikas susirišti plaukus į uodegytę. Yra laikas būti nugalėtoju ir laikas nieko nenorėti. Yra įkvėpimo ir iškvėpimo laikas.

Kas jums patogu, o kas ne – sprendžiate jūs. Tik jūs galite nuspręsti, kokio ilgio turi būti sijonas ir kokio aukščio jūsų kulniukai. Ką jums valgyti, kur eiti, apie ką svajoti.

Tai viskas, ką norėjau jums pasakyti šiandien. Apkabinu.

Jelena Pasternak

Bonusas

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353