Australijoje nufotografavo rečiausią žvėrį – karakatulą!

1285
Patinka? Duok Like!

Didelė Australijos dalis – dykuma, bet su savo ypatybėmis. Pavyzdžiui, tik čia veisiasi sterblinis kurmis, jis ir yra karakatulas vietinių aborigenų kalba. Bet štai kas: daugelis čia gyvenančių jo net nematė niekada !Žvėris toks paslaptingas, kad pamatyti jį nors kartą gyvenime jau didelė sėkmė!

Štai jis, štai šis auksaspalvis mažylis. Karakatulas!

Aborigenų organizacija „Tjamu Tjamu“ kuruoja kivirkurų tautos žemes, stebi endeminių augalų ir gyvūnų saugojimą. Tai jos darbuotojai ir aptiko karakatulą visiškai atsitiktinai. Iš pradžių instinktyviai sugavo, o paskui ėmė spėlioti – kas čia per stebuklas?

Vyriausias vyriškis grupėje vargiai prisiminė, kad matė žvėrį vaikystėje, kiti ir išvis pirmąkart gyvenime.

Sterblinio kurmio problema ar laimė tame, kad jis nestato urvų, o nuolat keliauja minkštame grunte ir į paviršių išlenda nesuprantama kaip ir kada. Per dešimtmetį jį mato 5, daugiausia 10 kartų viso kontinento mastu, todėl nestebina, kad žmonės beveik nieko nežino apie šiuos gyvūnus ir kaskart susitikę nustemba.

Vargu ar karakatulas apsidžiaugė šiuo susitikimu, jei išvis ką nors suprato, juk kurmis aklas. Todėl gyvūnėlio nekankino, nufotografavo ir paleido.

 
Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!