12 produktų, kurie gali turėti keistą poveikį jūsų psichikai

773
Patinka? Duok Like!

Sveika mityba tampa vis madingesne. Apžiūrinėdami prekes parduotuvės lentynoje ir skaitydami sudėtį, mes bandome išsiaiškinti, kokie produktai atneša naudą mūsų kūnui, o kurie gali pakenkti.

Bet mokslas įrodo, kad kartais ne taip paprasta vienareikšmiškai atsakyti į klausimą apie produkto naudą ar žalą, todėl kad jie turi savyje labai daug skirtingų medžiagų.

Štai 12 produktų, kurie turi netikėtą poveikį psichikai:

Ryžiai.

Šlifuoti ryžiai turi greitųjų angliavandenių, pagreitinančių gliukozės molekulių patekimą į kraują. Cukraus koncentracija gali staigiai pašokti, kas blogai veikia smegenų sveikatą ir nervų sistemą.

Spragėsiai

Spragėsiuose yra baltymų, aukso, fosforo, geležies, silicio ir magnio, būtinų normaliam nervų sistemos darbui. O vitaminas B popkorne dar ir padeda kovoti su depresija ir stresu.

Tunas.

Tune yra daug gyvsidabrio. O gyvsidabrio perteklius organizme gali sukelti atminties sutrikimus.  Be to, tune yra polichloruoto bifenilo – sintetinės medžiagos, kuri trikdo hormoninį foną ir nervų sistemos darbą.

Lydyti taukai.

Taukuose yra retos arachidono rūgšties. Ji įeina į organizmo audinių sudėtį ir yra nepakeičiama normaliam smegenų darbui. O dar ji padeda kovoti su Alzheimerio liga.

Grūdai.

Grūduose yra gliuteno, būtino jų augimui. Antikūniai (baltyminiai junginiai, užkertantys kelią mikrobų dauginimuisi ir naikinantys jų toksiškas atliekas) gliuteno sudėtyje gali naikinti mums naudingas medžiagas. O šių medžiagų trūkumas sukelia panikos atakas ir depresiją.

Juodasis šokoladas.

Juodajame šokolade yra flavanoidai, aktyvuojantys smegenų ląsteles. Ši produktas plečia kraujagysles, stimuliuoja protinę veiklą ir įtakoja deguonies patekimą į smegenis.

Sūris.

Sūris turi tiramino, susidarančio yrant baltymui. Tiraminas gali ženkliai pakelti kraujospūdį ir sukelti migreną.

Keptos bulvės

Keptos bulvės turtingos kalio, kuris padeda deguoniui patekti į smegenis. Jose taip pat yra gliukozės, vitamino B ir amino rūgščių, stimuliuojančių smegenų aprūpinimą krauju ir gerinančių jų darbą.

Pupelės.

Pupelės turi tanino. Esant tanino pertekliui organizmas negali įsisavinti tokių mikroelementų, kaip geležis. Tai gali sutrikdyti kraujo pritekėjimą į smegenis ir sukelti anemiją.

Ciberžolė

Kurkuminas, medžiaga ciberžolės sudėtyje, turi daug antioksidantų ir užkerta kelią smegenų senėjimui. Šios medžiagos palaiko kognityvines funkcijas, kurios su amžiumi paprastai blogėja.

Šafranas.

Šafranas turi daug mikroelementų, vitaminų B ir C. Jis ne tik gerina smegenų darbą, bet ir padeda esant kai kuriems sutrikimams.

Cinamonas.

Cinamonas aktyvuoja smegenis dėka dviejų svarbių medžiagų: cinamono spirito ir cinamono aldehido. Cinamono kvapas padeda mums spręsti užduotis, reikalaujančias dėmesio, vizualinės atminties ir reakcijos greitumo.

O kokius iš šių produktų mėgstate jūs?

Tai jums tikrai patiks!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353