10 keistų pratimų smegenims, kurie padės tapti protingesniais!

1545
Patinka? Duok Like!

1. Valykitės dantis kaire ranka

Tyrimai parodė, kad priešingo jūsų smegenų pusrutulio panaudojimas (kaip šiame pratime) greitai ir gana ženkliai praplečia galvos smegenų žievės zonas.
Kaip tai daryti: valykitės dantis kaire ranka, o taip pat nepamirškite atsukti ir panaudoti dantų pastos tūbelę taip pat nedarbine savo ranka.

2. Maudykitės po dušu užmerktomis akimis.

Liečiamieji pojūčiai aktyvina kitas galvos smegenų zonas. Jūsų rankos pastebi tai, ko neįmanoma pamatyti ir siunčia apie tai signalus jūsų smegenims.

Kaip tai daryti: bandykite pasinaudoti tik lytėjimu (darykite viską labai atsargiai, kad išvengtumėte traumų). Atsukite kranus ir nureguliuokite vandenį, pasitikėdami savo pojūčiais. Tada prauskitės užmerktomis akimis. 

3. Keiskite savo įprastinę rytinę tvarką

Tyrimai parodė, kad naujos užduotis praplečia smegenų žievės zonas, fiksuojant galvos smegenų aktyvumo padidėjimą. 

Kaip tai daryti: po pusryčių apsirenkite, pasivaikščiokite su šunimi naujame rajone, pakeiskite savo mėgstamą televizijos kanalą arba pakeiskite radijo stotį.

4. Apverskite įprastinius daiktus aukštyn kojomis. Tiesiogine to žodžio prasme

Kai jūs žiūrite į teisingai pasuktą daiktą, jūsų kairioji, „verbalinė“ smegenų dalis greitai jį atpažįsta ir iškart nukreipia jūsų dėmesį kita linkme. Kai jūs apverčiate daiktą aukštyn kojomis, jūsų kairioji smegenų dalis įsijungia į darbą ir bando atpažinti formą, spalvą ir santykį jai nepažįstamo paveikslėlio.

Kaip tai daryti: apverskite aukštyn kojomis savo šeimos fotografijas, sieninį laikrodį ir kalendorių.

5. Keiskitės vietomis prie stalo

Daugumoje šeimų kiekvienas turi savo vietą prie stalo, bet smegenims visą laiką reikia naujos patirties.

Kaip tai daryti: keiskitės vietomis, kad pakeistumėte padėtį, kurią jūs užimate, ir iš kitos prizmės pažiūrėkite į kambarį, žmones, netgi į tai, kaip jūs pasiekiate druską ar pipirus.

6. Įkvėpkite naujus aromatus

Jūs, tikriausiai, net neprisimenate, kaip „išmokote“, kad kavos kvapas asocijuojasi jums su nauja diena, jos pradžia. Suaktyvinti naujas nervų kryptis galima, susiejant neįprastus aromatus, pvz. vanilę, cinamoną, mėtą, su kokia nors veikla.

Kaip tai padaryti: turėkite savo mėgstamo aromato ekstraktą šalia lovos visą savaitę. Atsukite buteliuką, įkvėpkite, kai tik atsibusite, po to prauskitės, renkitės.

7. Atverkite automobilio langą

Hipokampas — galvos smegenų dalis, atsakanti už prisiminimus. Jie bus kur kas ryškesni, jei juose dalyvaus kvapai, garsai ir vaizdai.

Kaip tai daryti: bandykite atpažinti naujus garsus ir garsus jūsų kelyje. Atviras langas padės jums tame.

8. Studijuokite produktus supermarkete

Parduotuvės suprojektuotos taip, kad pelningiausi produktai būtų sudėti akių lygyje, todėl, kai jūs apsiprekinate, jūs daug ko nematote.

Kaip tai daryti: sustokite prie bet kurios prekių eilės parduotuvėje ir apžvelkite lentynas viršuje ir apačioje. Jei pamatysite tai, ko nepastebėdavote anksčiau, paimkite, perskaitykite sudėtį ir pagalvokite apie tai. Jus nebūtina tai pirkti, jūs jau išardėte savo rutiną ir gavote naujos patirties.

9. Padidinkite komunikacijų per dieną kiekį

Moksliniai tyrimai ne vieną kartą įrodė, kad bendravimo trūkumas turi rimtą negatyvų poveikį bendriesiems pažintiniams sugebėjimams.

Kaip tai padaryti: Norite gerti? Geriau nusipirkti gėrimą iš pardavėjo parduotuvėje, nei iš aparato. Baigėsi benzinas? Geriau apmokėkite už jį pas kasininką, nei terminale. 

10. Skaitykite įvairiai

Kai skaitome, ar klausomės, ar patys skaitome garsiai, mes naudojame skirtingus smegenų pusrutulius. 

Kaip tai daryti: skaitykite garsiai savo draugui, paeiliui skaitykite vienas kitam. Gali būti, kad jūs daug ilgiau skaitysite tą knygą, bet užtai praleisite daugiau laiko kartu.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353